Neprůstřelné důvody, které zhatí žádost o úvěr

Vyřízení půjčky nebývá vždy jednoduché a mnohdy se tak může stát, že i malá chyba nakonec může ovlivnit, zda úvěr získáte či nikoliv. Na co si tedy dát pří sjednávání pozor?

podpis smlouvy

Je alarmující, že každý druhý Čech je nebo byl v minulosti zatížen úvěrem. Není se však čemu divit, ceny neustále narůstají a naše společnost si v posledních letech zvykla žít na dluh. Vše chceme okamžitě a právě nejrůznější půjčky nám k takovému životu snadno dopomohu. Ovšem přibývá i lidí, kteří rychlými půjčkami řeší nahodilé a nečekané výdaje, na které jim zkrátka v rodinném rozpočtu nevyzbývá. I když každým rokem roste počet zadlužených lidí, s geometrickou řadou roste i zamítnutí žádostí o úvěr. Pojďme se společně podívat na nejčastější důvody, které vedou k zamítnutí žádosti o úvěr.

  • Nedostatečná bonita žadatele

Úvěrový trh je v posledních letech přehlcen nabídkami úvěrů a banky se mezi sebou samozřejmě přetahují o každého klienta. Přesto při žádosti o úvěr v bance musí každý žadatel projít nastavenými měřítky banky. Ty zkoumají jeho bonitu a na základě ní pak vyhodnocují, zda má žadatel na úvěr nárok.

  • Nesplněné podmínky

Krom bonity je důležité splnit i další podmínky, které bankám předurčuje zákon. První z nich je plnoletost, pokud tedy žadateli je méně než 18 let o půjčku zkrátka žádat nemůže. Důležité je i trvalé bydliště na území České republiky a v neposlední řadě pravidelný příjem.

společná dohoda

Banka nenabídne úvěr ani žadateli, který má negativní záznam v registru dlužníků. Pokud se však jedná o menší dlužné částky, můžete se zkusit s bankou domluvit. V takovém případě ale počítejte s vyšší úrokovou sazbou, neboť jste v tu chvíli pro banku rizikovým klientem.

Někdy ale banka může úvěr zamítnout, což rozhodně není příjemné. Nebankovní společnosti ale mnohdy nabízí řešení pro žadatele, kterým byl z nějakého důvodu úvěr v bance zamítnut. Nebankovní hypotéky bez registru jistě stojí za povšimnutí.