Hra, která vás pořádně potrápí, ale i pobaví

Hraní her není pouze doménou pouze počítačů, respektive mobilních telefonů, ale některé stále probíhají v reálném světě. Jednou z nich je i escape game.

Hra, která vás pořádně potrápí, ale i pobaví

V současné době se jako zábava počítá ledacos, ale největší oblibu mají hlavně mladší a střední generace virtuální světy v počítačových hrách. Není to nelogické, jelikož technologie jdou stále dopředu a s tím se vyvíjí i hry. Zatímco ještě relativně nedávno byly zábavou pouze pro několika desítek tisíc Čechů, dnes je již pař prakticky každý. Navíc není k tomuto účelu nutné mít ani herní počítač či konzoli, bohatě postačí disponovat alespoň trochu lepším chytrým mobilním telefonem. A ten má dneska prakticky každý.

Ruce na oknech

Až přílišné hraní počítačových, respektive mobilních her má ale negativní účinek na lidskou psychiku. Jednou za čas to samozřejmě nevadí, ale každý den několik hodin může být dosti nebezpečných co se týče duševního zdraví. Je tedy dobré virtuální zábavu prokládat s tou klasickou. I na tomto poli se za poslední léta urodily docela zajímavé věci, třeba escape game Enigmaescape.cz.

Nejedná se o žádnou hříčku ani něco, kde by bylo nutné používat fyzickou sílu. V tomto případě je nutné využívat primárně intelekt, a i proto to není hra pro každého. Je sice pravdou, mže zdejší hádanky nejsou tak složité, aby je dříve nebo později nedokázal rozluštit skoro každý, ale také je pravda, že zde vládne časový limit, který je docela neúprosný. Vyluštit všechny podstatné hádanky a přijít tak na kloub záhadě zamčeného pokoje rozhodně není procházka růžovým sadem. I proto je hra určena ne pro jednoho, ale pro více hráčů.

Tajemný dům

Hráči se mohou rekrutovat z jakýchkoliv věkových skupin. Ve hře totiž nejde narazit na žádné násilné odkazy a scény a rovněž se zde nenachází žádný erotický obsah. Čistě teoreticky tak mohou skupinu tvořit samí nezletilci. Většinou ale únikovou hru, jak se jmenuje v češtině, hrají hlavně dospělí lidé, jelikož vyžaduje koncentraci, kterou mládež dokáže vyvinout jen málokdy.