Kyslíkový aktivátor 5l

Toužíte po čistém bazénu nebo vířivce bez použití chlorové bazénové chemie a nevíte jak na to? Tak neváhejte s pořízením kyslíkového aktivátoru, který Vám udělá skvělou službu.

Co je kyslíkový aktivátor

Jedná se o důležitý přípravek pro Váš čistý bazén. Je to nepostradatelný pomocník, který funguje na základě kyslíkové chemie. Tedy na základě kyslíkových tablet a kyslíkového granulátu. Výrobek sám o sobě kyslík neobsahuje, ale pracuje na systému, kdy se aktivuje oxidační potenciál v dalších prostředcích využívající kyslík a díky tomu zvyšuje účinnost bezchlorové chemie, která funguje na bázi kyslíkové chemie. Jedná se o kapalný prostředek, který při správné aplikaci Vám zaručí zvýšení průzračnosti bazénové vody. Kyslíkový aktivátor doplněný o kyslíkové tablety nebo kyslíkový granulát zabraňuje vytváření nežádoucích látek, které způsobují v bazénové vodě zákal a

bazen

Jak používat kyslíkový aktivátor

Tento kapalný prostředek zakoupíte v různém obsahu od 1l až po kyslíkový aktivátor 5l Chlorito. Samotné dávkování je velmi jednoduché a nezabere Vám moc času. Počáteční dávkování činí 0,15-0,2 l přípravku na 10 000 l bazénové vody. Pokud se jedná o udržovací dávku tak poté 0,1-0,15 l přípravku na 10 000 l bazénové vody 1x za 7-14 dní. Stačí odpovídající množství přípravku rozmíchat v malém množství pitné nebo bazénové vodě například v kyblíku nebo jiné vhodné nádobě a vzniklý roztok budete aplikovat rovnoměrně po celém obvodu Vašeho bazénu. Současně budete mít v provozu čerpadlo bazénové filtrace nebo také protiproud. Díky tomu dojde k rovnoměrnému rozmíchání látky v celém objemu bazénu.

voda

Kyslíkový aktivátor a chlorová chemie

Pokud použijete kyslíkový aktivátor s chlorovou chemií snížíte koncentraci chloru a tím i neblahým dopadům chloru na lidskou pokožku. Ten pokožku výrazně dehydratuje a vysušuje. Může to mít i neblahý vliv na předčasné vypadávání vlasů a rychlejší tvorbě vrásek.