Objevte kouzlo 3D tisku!

Technologie 3D tisku není zase takovou novinkou, jak by se zprvu mohlo zdát. Jeho začátky se totiž datují již od 80. let minulého století, přičemž patentován je už více jak 30 let. Většího rozmachu dosahuje ale až nyní, kdy se stává cenově dostupnější i pro běžné smrtelníky.

3D tiskárny dokáží snadno z digitální předlohy vytisknout reálný 3D předmět. Proces vzniká za pomoci aditivní technologie, kdy se materiál nanáší na vrstvám. Výsledkem je objekt, který disponuje stejnými parametry jako jeho digitální předloha. Dalo by se říci, že se jedná o jakýsi opak CNC obrábění. Kdy je celistvý kus materiálu postupně upravován až do tížené podoby.

3D tiskárna

Technologie 3D tisku není pro mnohé žádnou novinkou, notabene existuje tu již řadu let. Patent na 3D tisk si jeho vynálezci dlouho bedlivě střežili a tak v současnosti máme k dispozici hned několik technologií 3D tisku. Podle všeho jich bude více než 15, je tedy skutečně z čeho vybírat.

3D objekt

Aby bylo možné 3D tiskárnu plně využívat, je zapotřebí ovládat grafické programy, ve kterých dochází k modelování tížených objektů. Pokud ani jeden z nich neovládáte, s největší pravděpodobností se vám bude na 3D tiskárnu doma prášit. Proto se s její koupí příliš neunáhlete. Na internetu však v současnosti existuje již celá řada virtuálních knihoven, ze kterých je možné již hotové objekty za přiměřený poplatek stáhnout.

Specializované firmy na 3D tisk

Na 3D tisk se specializuje celá řada firem u nás, není proto zapotřebí investovat do tiskárny. Tížený výrobek si můžete nechat vytisknout na míru. Sla 3s tisk https://3d-tiskni.cz/ nabízí příznivé ceny a technologii SLA/DLP, což je v podstatě tvrzení pryskyřic světlem. V současnosti se jedná o jednu z cenově nejdostupnějších a zároveň nejvíce vyhledávanou metodou 3D tisku nejenom u nás, ale i v zahraničí. Tato metoda nachází uplatnění v zubním lékařství, architektuře, automobilovém průmyslu, šperkařství nebo třeba architektuře.