Flyball, to je sport!

Rádi se svým psem skotačíte a dovádíte? Pak byste mohli začít přemýšlet o tom, že se přihlásíte do skvělé soutěže flyballu. Tento sport je totiž velice zábavný, a na své si u něj přijdete nejen vy, ale především váš pejsek.
A je úplně jedno, jakou máte rasu, na tento sport se hodí prostě jakýkoliv pes jakékoliv rasy. Může být malý nebo velký či hubený nebo silný, jediné, co mu nesmí chybět, je radost z pohybu. Flyball je totiž zábava pro temperamentnější psy. Velkou výhodou tohoto sportu je to, že pokud je jeho psovod méně fyzicky disponovaný, vůbec to nevadí. Takže neváhejte a přidejte se!
běh psa
O co ve flyballu jde?
Ve flyballu se vždy utkávají dvou, čtyř nebo šestičlenná družstva na dvou stejných drahách. Vždy ale závodí jen čtyři psi. Každá dráha se skládá ze čtyř stejných skokových překážek a flyballového boxu, který psům vystřeluje míček. Pes vždy na povel psovoda, který však zůstává stát za startovní čárou, vyběhne na dráhu, kde překoná čtyři skokové překážky, poté naskočí na desku boxu, čímž vlastně spustí mechaniku, která mu vystřelí míček. Ten musí pes chytit a aportovat ho zpět přes překážky svému psovodovi. V tomto okamžiku vybíhá další pes, po něm třetí a čtvrtý. Vítězí to družstvo, které má jako první v cíli všechny psy.
afghánský chrt pes
Souhra je důležitá
Souhra družstva je velmi důležitá, ovšem vzájemná snášenlivost psů zrovna tak. Psi se totiž střídají na startovní čáře, a nesmějí se proto vzájemně napadat. Proto se hra nehodí pro toho pejska, který závidí míčky jiným.

Napínavá hra
Flyball je velmi napínavá hra, závody družstev jsou pravým nefalšovaným adrenalinovým sportem. Všichni jsou natěšení a očekávají první vyběhnutí psů přes startovní čáru. V prostoru obou drah běhají psi jako pominutí a jejich majitelé jim za čárou povzbudivě fandí. Z počátku vše vypadá poněkud chaoticky, ovšem při bližším zkoumání přijdete na to, že pravidla jsou pevně stanovena. Vše je zorganizováno na vteřiny, protože právě o ně při závodech jde. Do poslední chvíle však není rozhodnuto, kdo vyhraje, protože se na dráze během hry může přihodit cokoliv neočekávaného.