Zbavte se vodního kamene jednou provždy svépomocí!

Snem každé hospodyňky je mít domácnost krásnou a čistou jako z časopisu. Často nám však vodní kámen překazí radost z úklidu, protože se ho ne a ne zbavit. Když pořídíte drahé prostředky proti vodnímu kameni, stejně nejsou výsledky takové, abyste si řekla, že peníze za tento výrobek stálo za to vydat. Jak tedy vyrobit domácí čistič, který vám s tím pomůže?
1. Výrobek
Co budete na výrobek potřebovat?
· 300 g kyseliny citrónové cca 60,- Kč
· ½ litru destilované vody cca 30,- Kč
· 1x láhev s rozprašovačem cca 30,- Kč
červené ručníky.jpg
Jak na to?
Půl litru vody nejprve ohřejte, tak abyste v ní mohli rozpustit kyselinu citrónovou v uvedeném množství. Kyselinu vsypávejte postupně, ať se vám opravdu pěkně rozpustí a nezůstanou vám v ní zbytečně hrudky. Jakmile se vám rozpustí, můžete nechat zchladit. Ochlazený roztok potom přelijete do lahvičky s rozprašovačem a máte hotovo.
Tento roztok funguje výborně, hlavně pokud opravdu bojujete s tvrdou vodou a usazeninami po ní. Když si spočítáte, že na půl litru tohoto výrobku vás veškeré produkty stojí 120,- Kč a srovnáte to s cenou komerčních prostředků, které ani někdy tak dobře nefungují, určitě vám vyjde, že se vyplatí domácí výroba více. Na internetu sežene obdobné produkty v objemu půl litru přibližně za 150,- Kč.
rozprašovací láhev.jpg
2. Výrobek
Druhou variantou, jak se zbavit vodního kamene je potom využití octa. Zde není třeba žádných receptů. Stejně jako kyselina citrónová je ocet kyselí a nemá tedy problém si poradit s vodním kamenem. Vhodný je například na čištění rychlovarné konvice. Nalijete do ní ocet, cca ¼ litru, zbytek dolijete obyčejnou vodou. Necháte třeba tři hodiny odstát, aby kámen povolil. Závěrem necháte tuto dávku projít varem. Doporučujeme poté vylít, a ještě jednou nechat projít varem v konvici čistou vodu.
ocet na čištění.jpg
Vyzkoušejte a uvidíte sami, jak snadné je se kamene, s využitím dostupných prostředků, zbavit.