Znáte rozdíly mezi bankovní a nebankovní půjčkou?

Jestliže uvažujete o půjčce, pak jistě také přemýšlíte nad tím, jak si zvolit tu pravou, která se dokonale přizpůsobí vašim potřebám a zbytečně vás nezatíží. Přece jen, s půjčkami, i ostatními finančními závazky, je potřeba nakládat opatrně, abychom si na bedra nenaložili více, než budeme schopni unést. Půjčka je výborný pomocník, ale zlý pán, proto je na místě si dopředu všechno dvakrát promyslet a důkladně propočítat.drobné rubly na bílém pozadí.jpg
Když jde o půjčky, můžeme je snadno rozdělit na dva typy podle jejich poskytovatele – na půjčky bankovní a nebankovní úvěry.
V lidech je zakořeněná představa, že bankovní půjčky jsou spolehlivé, bezpečné, prostě solidní, protože ze strany banky jim nic nehrozí. To je ovšem omyl – pokud nebudete splácet, bude od vás banka vymáhat peníze stejně, jako jakýkoli jiný poskytovatel. Naopak o nebankovních půjčkách si lidé myslí, že jsou rizikové. To je ovšem také omyl – nejsou o nic rizikovější, než ty, které si můžete sjednat v bance. Tím spíše, že od platnosti nového zákona o spotřebitelských úvěrech musí jak banky, tak nebankovní poskytovatelé splňovat stejně přísné podmínky.
Nicméně nějaké rozdíly zde přece jen existují.
Nebankovní hypotéky FAHD jsou rychlé. Jsou tak rychlé, že se vám o takové rychlosti při vyřizování bankovního úvěru nikdy ani nezdálo. Nejenže celou věc vyřešíte rychle a bez zbytečné námahy, ale také proto, že peníze můžete mít doma již za několik dní, a možná i rychleji.dolarové bankovky a mince na stole.jpg
A pokud jde o nebankovní úvěry, tak ty jsou rovněž velmi pohodlné – vy sami nemusíte udělat nic víc, než vyplnit snadný online formulář žádosti o půjčku na internetu. Ostatní věci za vás vyřeší pověřený specialista, který vás kontaktuje na své vlastní náklady.
Neplatíte žádné poplatky předem, vše si můžete až do poslední chvíle rozmyslet. Ale s velkou pravděpodobností si to nerozmyslíte – bankovní úvěr vám nebankovní společnost ušije na míru, takže pro vás bude maximálně výhodný.