Symbolika zvířat

Co tě napadne jako první, když bys měl říct jedno jakékoliv zvíře? Tato otázka je pokládána odbornými psychology, ale i v mnoho kvízech. Odpovědi mají o nás prozradit, jaký jsme lidé. Někdo řekne tygra (síla, agrese), někdo řekne opici (smysl pro humor, pohodář) a někdo řekne orla (hlava v oblacích, nestálý). Jaké zvíře napadne právě tebe? Hm?

Je pravdou, že většina lidí, řekne své nejoblíbenější zvíře, takže jak to s těmito testy vůbec je? Je na tom opravdu něco, co o nás může prozradit druh zvířete, které vyslovíme? Kdo ví.

My se ale podíváme na symboliku našeho tygra, opice a orla, které jsem jmenovala výše.

jedna opice

Tygr. Tygr je zvířetem plné odvahy a síly. Symbolika tygra zasahuje do dávných dob. Pokud měl někdo duševním zvířetem tygra, znamenalo to, že je odvážný, silný a umí se svými dary náležitě pracovat. Většinou to měli bojovníci, kteří dokázali zabít velké zvíře.

Opice. Opice symbolizuje, že dotyčný je hodně upovídaný, směje se a je veselý. Také to symbolizovalo to, že lidi pomlouvá a neměl by strkat nos do cizích věcí. Jsou to různá tvrzení a každé má něco do sebe.

Orel. Orel symbolizuje boha Dia. Zeus dokázal ovládat počasí a byl mezi významnými bohy.

řvoucí tygr

Každé zvíře má něco do sebe a každé má nějakou symboliku z dávných dob. Do které se začleňujeme neurčujeme my, ale určuje to naše vnitřní síla.

Zvířata jsou samozřejmě krásná všechny. Bohužel tu máme i dost ohrožených druhů na které se v budoucnu už nebudeme moci ani podívat ve volné přírodě. Specialisté se snaží ohrožené druhy zachránit a my jim držíme palce! Příspěvkové organizace jsou na veškerá možná zvířata, takže pokud chcete podpořit některou z nich, neváhejte je kontaktovat. Může jít o záchranu vlků, lvů anebo i zmijí obecných.

Doufejme, že se podaří těmto lidem vše správně a že o další druhy nepřijdeme jako o vyhynulý druh.