Souhlas s podmínkami

Věděli jste, že když si něco chcete koupit na internetu, tak musíte souhlasit se zpracováním osobních údajů? Pokud ne, tak si moc často neobjednáváte na internetu. Protože já sama, když jsem se jenom chtěla koupit nové boty, tak jsem taky musela souhlasit se zpracováním osobních údajů. A je to hlavně proto, které to slouží pro interní účely této firmy a tohoto e-shopu anebo prodejce. Myslím si, že opravdu každý člověk by měl s tímhle souhlasit, kdyby si opravdu chtěl něco objednat. Vzpomínám si, jak jednou můj bratr se hádal právě s personálem, protože nechtěl souhlasit s těmito podmínkami.

Souhlas musí být.

Můj bratr se totiž velice bojí, že jeho osobní údaje budou nějak zneužity. Jenomže když jsem bratrovi řekla, že se nemusí bát, protože v dnešní době je to všechno chráněné, tak i tak se bratr nedá přesvědčit, tak jsem bratrovi řekla, ať se podívá na webovou stránku hypotekybezregistru.cz, kde se dozví opravdu mnoho informací o souhlasu se zpracováním osobních údajů. Protože můj bratr už chtěl dlouho si vzít hypotéku se svou přítelkyní, ale vůbec nevěřil tomu, že musí s něčím souhlasit. Bratrovi jsem řekla, že když se jedná o hypotéku nebo o peníze anebo jiné zboží, tak s tím na prostě souhlasit musí, i kdyby nechtěl.

Souhlasíte s podmínkami?

Takže můj bratr souhlasil. A nakonec to dopadlo tak, že bratr s tím tedy souhlasil, protože mu to doporučil jeho bankéř, který mu pomáhal s jeho hypotékou na dům. Myslím si, že už bratr se dá příště ukecat a bude věřit mně. A souhlas se zpracováním osobních údajů http://www.hypotekybezregistru.cz/wp-content/uploads/2018/05/souhlas-se-zpracovanim-osobnich-udaju.pdf je taky vlastně výhodný v tom, že jste také chráněni, stejně tak jako prodejce, který podmínky udává. A nebojte se ani prodejce nebo poskytovatele na všechno zeptat, co vás zajímá. Lepší se ptát i zbytečně než pak potom být smutný, že jste podepsali něco, co jste nikdy nechtěli. A souhlas se zpracováním osobních údajů je bezpečný.