Přípravy zahrady na jarní období nemusí být oříškem

Po dlouhé zimě plné vytrvalých mrazů se možná konečně radujete ze zvýšení teplot, ale i hezkého počasí, které nyní přichází. K životu se ale neprobouzí jen vaše mnohdy unavená mysl nebo zvířata ze zimního spánku. Probouzí se i pole, louky, zahrady a sady, které s příchodem jara začínají volat po péči. Na co určitě nezapomenout při jejich úpravách a kolik toho vlastně je nutné udělat? Pokud jste milovníkem květin, pravděpodobně si nedokážete představit, že v tomto roce by se bez nich měla vaše zahrada obejít. Nebojte se tedy začít s jejich vysazováním do připravených záhonů, protože jsou to právě ony, které rozzáří vaši zahradu a naplní ji mnoha a mnoha barevnými odstíny.

Květinový záhon

Na ty správné sazenice se nezdráhejte poptat v zahradních prodejnách, hledejte tipy na internetu nebo se ptejte zkušených kamarádek. O květiny je totiž samozřejmě nutné dostatečně pečovat, za to se vám ale stanou ozdobou zahrady na mnoho dní. Záhony si ve většině zahrad zaslouží i zasazení zeleniny či ovoce, které v období několika měsíců přinese plody plné vitamínů. Stejně jako květiny, i o ovoce a zeleninu je nutné pečovat, a to nejen na záhonech.

Dívka na zahradě

Vlastníci ovocných stromů by se měli zaměřit i na péči o ně, protože správná péče z velké části zajišťuje, že strom déle vydrží a ponese dostatek ovoce. A nakonec, součástí prakticky každé zahrady je tráva. Travnatý povrch ale také vyžaduje určitou péči, a to zvláště v případech, kdy chcete, aby působil na okolí reprezentativním dojmem. Jestliže ale se sekačkou nemáte dobré zkušenosti, předejte tento úkol raději do rukou zkušenějších. Cena sekání trávy je pro vás snad výhodnější než špatná nálada nebo způsobený úraz. Připravit zahradu na nadcházející sezónu je nutné, ale není důvod se této činnosti obávat. Zahrada vám totiž všechnu péči vrátí v období, kdy bude čas sklízet zasazené plody.