Oblečení z netradičních materiálů

Každý chce mít originální kus oblečení doma. Proto zkoušíte nejrůznější střihy, velikosti a barvy, přetváříte je, a poté nosíte. Napadlo by vás však někdy vytvořit si sukni z masa, nebo papíru? Ne? Dneska už si budete jistí, že tričko si můžete vytvořit prakticky z čehokoliv. A takový originální kousek už nikdo jiný opravdu mít nebude.
 plné přehlídkové molo
1. Maso
Jistě si pamatujete, jak internetem proletěla fotografie zpěvačky Lady Gaga v jejím outfitu z masa. Zvolila jej pro předávání cen MTV v roce 2010 a to jistě patří mezi nejkontroverznější výstupy zpěvačky za celý život.
            Šaty dohromady vážily přes 20 kg a nyní jsou vidět v Rock and Roll Hall of Fame muzeu. S putovní výstavou procestovaly šaty velkou část světa. Jak je to možné? Návrhář nechal tyto šaty zakonzervovat, tudíž v tuto chvíli je z původního čerstvého masa maso sušené.
 
2. Kondomy
Dalším nezvyklým prvkem, který sloužil módním návrhářům jako materiál, jsou kondomy. Ve státě Nebrasca ve městě Omaha, kde se objevuje velký počet pohlavních nemocí, můžete nakoupit šaty pouze z kondomů. Stejně tak v Číně, kde proběhla i samotná výstava.
            Šaty z kondomů mají upozorňovat na důležitost chráněného sexu mezi mladistvými. Cena by měla odhalit náklady způsobené nechtěným těhotenstvím.
 
3. Šaty pro bohaté
Ano, i bankovky mohou být využity pro výrobu šatů. Šaty, ve kterých se v roce 2007 objevila Katie Derham ve spojitosti s The Peoples £50 Million Lottery Giveaway. Cena těchto šatů je 100 000 dolarů, což je v přepočtu přes 20 milionů korun. Šťastná žena, nemyslíte?
 čtyři role papíru
4. Šaty z rukavic
I gumové rukavice mohou vytvořit krásné šaty, přesněji jich stačí 1400. S tímto nápadem přišla Susie MacMurrayová a šaty darovala nevěstě, která tímto pomohla přírodě.
 
5. Toaletní papír
Šaty vyrobené z toaletního papíru nerozeznáte od látkových. V soutěži v New Yorku měly švadleny za úkol vytvořit co nejpompéznější šaty právě z tohoto materiálu. Při spojení dvou barev, například bílé a růžové role, budou šaty od těch běžných k nerozeznání.