Nepochopitelná technika

Informační technologie je všechno. co se týká moderní techniky a další technologie. A já abych se přiznala, tak jsem dříve v tomhle tápala, protože jsem absolutně nevěděla, co to všechno informační technologie je. A čím se informační technologie zabývá. Byla jsem opravdu v koncích. A nejhorší na tom bylo, že jsem taky ve škole v tom vůbec nerozuměla a nevěděla jsem, jak si s informační technologií počít. Bylo to pro mě opravdu hodně složité. A já jsem si řekla, že jsem asi jediná ve třídě a snad i ve škole, kdo tomu vůbec nerozumí. Proto jsem se jednoho dne svěřila panu učiteli, kterého jsme měli na informatiku. Ale bohužel špatně.

Rozumíte technice?

A dokonce jsem byla velice nešťastná, když mi náš pan učitel řekl, že prý se mám doma naučit nebo chodit do nějakého kurzu, kde se učí informatika a informační technologie. Jenomže do jakého kurzu mám chodit, když vůbec nevím, co se mám učit? Samozřejmě, že jsem se ještě zeptala své kamarádky ve třídě, která je moje spolužačka, jestli by mi neporadila. A sice kamarádka mi moc ráda s chutí poradila, jenomže já jsem to vůbec nepochopila. Kamarádka totiž není takový ten typ, která umí všechno skvěle vysvětlit tak, aby to kde, kdo pochopil.

technika je někdy o zručnosti.

A mě to hodně mrzelo, protože jsem neměla zase základní znalosti. Sice ty základní znalosti jako puštění počítače a další věci jsem uměla, ale takové ty složité, jako pracovat s obrázky nebo upravovat fotky jsem absolutně neuměla. Nevěděla jsem ani, jak udělat tabulku nebo jak počítat na tabulce příklady. Pro mě je to opravdu španělská vesnice a vždycky jsem měla na vysvědčení čtyřku, a to s odřenýma ušima. Jsou různí lidé, kteří rozumí anebo nerozumí informační technologii, někdy je dost složitá. A vy rozumíte informační technologii? Nebo taky v tom tápete? Říká se, že kdo umí matematiku, tak se vyzná i v počítači.