Může pro vás být výhodná půjčka se zástavou nemovitosti a kdy se vyplatí o ní vůbec uvažovat?

K získání půjčky toho dnes moc nepotřebujete, dokonce se nemusíte ani prokazovat svými výdělky a výpisy z rejstříku. Jak to udělat a jak rychle získat peníze?

Může pro vás být výhodná půjčka se zástavou nemovitosti a kdy se vyplatí o ní vůbec uvažovat?

Pokud máte jen nedostatečné finance na koupi nového nábytku do domácnosti, potřebujete urychleně splatit složenky, ale nevyšel vám příjem, jste ve finanční tísni a potřebujete rychle splatit účty, určitě nebudete uvažovat o půjčce na vyšší finanční obnos a vystačíte si jen s menší půjčkou, kterou dnes získáte celkem hravě, ať už u své banky nebo u jiné třeba nebankovní společnosti. Splnit podmínky na to, aby vám byla dána půjčka na menší obnos, není zase tak složité, ale pokud už potřebujete vyšší částku, třeba na podnikání nebo na koupi nového domu či rozsáhlou rekonstrukci, nemusí vám k tomu stačit výše příjmů. V tom případě se zkuste poohlédnout po jiném řešení. Půjčka se zástavou nemovitosti se vám pak může vyplatit.

půjčka se zástavou

Jak si koupit dům v dnešní době?

O vlastním bydlení sní mnoho z nás, rozhodli jste se, že chcete do toho jít a mít svůj vlastní dům nebo byt? Můžete ale tvrdě narazit, protože půjčit si větší finanční obnos se dnes nepodaří každému a může to pro vás být dlouhodobá záležitost, což není příjemné, hlavně pokud potřebujete bydlet co nejdříve. Půjčka oproti zástavě nemovitosti to ale může všechno vyřešit. Nabízejí ji banky, nebankovní společnosti také a bezesporu tou nejlákavější výhodou je to, že k ní nepotřebujete doklady o výší příjmů a ani nic podobného. Na zástavu se dá využít vlastní nemovitost, kterou již máte a můžete jí ručit, můžete ale využít jako záruku nově pořizovanou nemovitost. Pozor jen na to, že jakmile se stane, že nebudete schopni pravidelně splácet, můžete o nemovitost velmi rychle přijít. To je však jen jedno riziko.

peníze ihned

Co poslouží jako záruka?

Jako zástavu můžete využít dům i byt, ale musí být v osobním vlastnictví, dá se ale zaručit i rekreačními objekty, chalupou nebo pozemkem a dokonce lze možné žádat o půjčku oproti zástavě komerčního objektu. Musíte mít ale v pořádku zápis v katastru, samozřejmostí je, že se nemovitost nachází na našem území, tedy na území České republiky. Jestliže zvolíte tento způsob a budete chtít žádat o tuto půjčku, odpadá vám povinnost dokládání příjmů, nemusíte se obávat rejstříku dlužníků a získáte mnohem vyšší částku, než u běžných půjček. Nemusíte se bát žádných skrytých podmínek, nesmyslných a mnohdy skrytých poplatků a dá se za určitých podmínek ručit i nemovitostí, kterou se chystáte právě koupit.

Taková půjčka vás ale zaváže na delší dobu a i s tím je třeba počítat.