Mobilní dům – ten je asi na kolečkách

Přijde Vám zábavné slovní spojení: mobilní dům? To je jako na kolečkách? To jako, že se přemísťuje z jednoho místa na druhé, včetně místností, jako je obývací pokoj, koupelna, nebo kuchyně? To je ale zábavná představa!

Jen abyste se nedivili, jak rychle přistoupíte na jeho získání, a to s naprosto vážnou tváří, ale zároveň se spokojeným výrazem. S největší pravděpodobností jste o takovém způsobu bydlení ještě neslyšeli.

pokoj

Jasně, že nevíte, která bije. Ale to vůbec nevadí. Nejste sami.
Jde skutečně o dům, který má kolečka. Jde o dům, který Vám přivezou tam, kam si sami určíte. A nejedná se o žádný těsný karavan, nebo jiný typ obytného přívěsu. To asi koukáte, viďte? Je to prostě hotový dřevěný mobilní dům, ve kterém můžete trvale bydlet!

Jediné, co opravdu potřebujete, je pozemek s inženýrskými sítěmi. A potom musíte mít připravené podloží, kam dům umístíte. No a nakonec jen čekáte, až Vám jej přivezou, usadí a připojí na elektřinu a vodu. A věřte, že to čekání není tak dlouhé, jako byste stavěli dům na pevných základech.

To je ale pěkná práce, viďte?
Líbí se Vám tento způsob zajištění příbytku natrvalo? Už Vám to v hlavě pracuje ve směru, jak byste takové bydlení mohli využít?

1. Jestli vlastníte zahradní domek na vlastní zahradě, který má už docela odslouženo, není marné přemýšlet o výměně.
2. Jestli Vás už pronájem bytu znervózňuje a měli byste finance leda tak na garsonku, určitě byste mobilním domem učinil přítrž své nervozitě.
3. Nebo snad máte parcelu, ale nemáte dostatečné množství peněz na stavbu rodinného domku, pak máte jedinečnou příležitost bydlet téměř okamžitě.

molo

Věřte, že i k celoročnímu bydlení Vám mobilní dům poskytne úplně stejný komfort, jako dům klasický. Jenže tento si můžete navíc odvézt na další jiné místo, když bude potřeba. Prodávat ho nemusíte, jako byste to museli učinit s domem klasickým.
Je to až s podivem, jak lze bydlet, aniž byste utrpěli újmu na svém pohodlí, že ano?