Malá součástka – velký pomocník

Každý zkušenější majitel autobazaru vám potvrdí, že různé doplňky mohou zvýšit cenu automobilu. Jedním z takových záležitostí je i tažné zařízení. Není sice nezbytnou výbavou, ale v budoucnu se může hodit.

tažné zařízení

§ Mnoho lidí dnes jezdí na dovolené (nejen do zahraničí) vlastním vozem.
§ A jelikož jsme stále více zhýčkaní, už se nám moc nechce lámat si kosti v nepohodlném stanu a raději se vyspíme v měkké posteli.
§ Ta se ale v kempu hledá dost těžko, a tak je potřeba si ji přivést s sebou.

Žádný problém. Koupíme si karavan.Problém však http://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/mnaga-zdorp/vsak-jednou-budu-taky-mlady-236575 nastane ve chvíli, kdy zjistíme, že ho nemáme, jak připojit k automobilu. Ale ani to není neřešitelné. Stačí si dokoupit zmíněné tažné zařízení. Při koupi a následné instalaci této technické pomůcky je potřeba mít na zřeteli především BEZPEČNOST. Nekvalitou obojího bychom mohli ohrozit nejen svou osobu, ale také všechny ostatní účastníky silničního provozu.

Bezpečnost především

Pokud si tedy zakoupíte tuto pomůcku pro zapřáhnutí nejen karavanu, ale i jakéhokoliv dovoleného přívěsného vozíku, můžete zvolit v podstatě tři možnosti připevnění.

a) Jestliže jste dostatečně zruční, pak byste mohli celou věc zvládnout sami.
b) Svěříte tuto záležitost do rukou některého neautorizovaného pracoviště. Tato varianta přijde řadu asi v případě, kdy si příliš nevěříte, ale rádi byste ušetřili.
c) Požádáte o montáž autorizovaný servis – varianta pro zodpovědné řidiče.

přípojka

První dvě možnosti mají jeden malý háček. Budete muset ještě navštívit stanici technické kontroly, kde vám vše prověří. A jak vám mohou někteří řidiči potvrdit, tak stačí malá pochybnost a veškerá snaha vyjde naprázdno. Jak bylo řečeno, jde především o bezpečnost. U autorizovaného pracoviště tyto problémy odpadají. Stačí jen nahlásit na dopravním inspektorátu nastalou změnu, kterou vám zaznamenají do technického průkazu.