Proč si pořídit dřevěné hodinky

Dřevo je elegantní

Patříte-li mezi pamětníky, pamatujete se ještě na první „digitálky“, které se za socialismu dovážely mnohdy pokoutním způsobem za hranice naší země ze zemí západní Evropy? Byly to kombinace kovu a plastu, nejčastěji s kovovým páskem, a vzbuzovaly dojem čisté elegance, zvláště ve srovnání s koženým páskem běžných hodinek se skleněnými sklíčky.

ručičkové hodinky

Kovové materiály jsou na hodinkách přirozené a zejména velmi odolné vůči mechanickému poškození, jenže působí poněkud chladně a příliš strojeně. K některému oděvu se příliš nehodí http://www.prirodniskola.cz/studium/ například ke společenským šatům či ke sportovnímu oblečení. Jestliže však obléknete hodinky s dřevěným skeletem, je to něco úplně jiného. Jsou překrásné, zajímavé, působivé, elegantní a velmi přitažlivé pro každého, kdo ocení precizní řemeslnou výrobu.

dámské hodinky

Dřevo lze barvit

S kovovými materiály na hodinkách toho moc nevyčarujete, co se týče vzhledu, dřevo má v tomto směru více možností. Jde zejména o krásu letokruhů a také o barvu výchozí suroviny, buď v přirozené podobě, nebo s lazurou. K dřevěným hodinkám se také hodí jak dřevěný, tak i textilní či kožený pásek. Chcete-li někomu udělat radost a překvapit netradičním, ale velmi pěkným darem, dřevěné hodinky mohou být v tomto směru vhodným kandidátem.

Dřevo nemusí nutně pocházet z čerstvých živých stromů

Dřevo je všeobecně považováno za ekologický materiál, což je pochopitelné vzhledem k jeho čistě přírodnímu původu, ovšem zároveň může řada lidí namítat, že kácením stromů jde o zasahování do citlivého ekosystému, a že jde o přímou likvidaci živé rostliny, která např. produkuje vzdušný kyslík. Pro výrobu českých dřevěných hodinek však není nutný tento proces, mnoho dřevěných výrobků pochází i z dřeva stromů mrtvých – odumřelých či poškozených polomem nebo vývraty. Takto zpracovaný materiál pak není v žádném rozporu s etikou či ekologií a zároveň není materiál pro dřevařskou výrobu méněcenný a druhotný.