Proč bychom měli pít bylinkové čaje?


Je mnoho lidí, kteří si dopřávají šálek čaje každý den. Někteří dokonce nejenom jeden šálek. Někteří popíjejí čaj po celý den. Čaj je totiž naprosto ideální jako součást vašeho pitného režimu. Čajů je celá řada. Některé byste měli pít spíše omezeněji, například černý nebo zelený čaj, kvůli obsahu kofeinu. Dále máme čaje ovocné, červené, bílé nebo bylinkové. Platí, že všeho s mírou a proto nejlépe uděláte, když budete čaje střídat. Co se týká bylinkových čajů, existuje jich celá řada. Pro naše tělo jsou naprosto skvělé, protože bylinky mají různé skvělé účinky na náš organismus. Pojďme se podívat na některé čaje, které byste měli určitě zařadit do svého pitného režimu.

čaj

Třezalkový čaj

Třezalka tečkovaná je bylinka, kterou můžeme považovat za takové přírodní antidepresivum. Proto je čaj z této bylinky velmi vhodný pro ty, kteří trpí úzkostmi, stresem nebo depresemi. Třezalka zklidňuje, navodí vám pocit relaxace a dokáže u vás zlepšit náladu. Jen pozor, nesmí se pít, pokud se již léčíte antidepresivy.

Mátový čaj

Mátový čaj spousta lidí ocení především v létě, jelikož chuť máty v nás vyvolává ochlazující účinek, což je přesně to, co v létě vyžadujeme. Máta má navíc spoustu skvělých účinků. Například podporuje správné fungování našeho trávicího systému, podporuje imunitní systém a také pomáhá u chorob dýchacích cest. Při užívání máty pro vás bude snadnější dýchat.

mátový čaj

Čaj z kozlíku lékařského

Kozlík lékařský je specifická bylinka, která má sice chuť, která nemusí každému sedět, ale nemůžeme popřít, že její zdravotní benefity jsou opravdu skvělé. Kozlík lékařský má sedativní účinky a proto vám šálek čaje z této bylinky pomůže například ve chvílích, kdy cítíte stres, jste naštvaní, nervózní a potřebujete se uklidnit. Pokud vás trápí potíže se žaludkem, kozlík dokáže tuto část trávicího systému velmi zklidnit.