Postel 90 x 200 s úložným prostorem pro oděvy a lůžkoviny

Moderní trend zařizování domácností směřuje k jednoduchosti a praktičnosti. Nábytek sladěný do jednoho stylu, ať už se jedná o jakýkoli motiv, dnes nepokrývá v ložnici a obývacím pokoji celou plochu podél stěny místnosti, ale je velmi skromný. Přednost má vzdušnost, pocit odlehčení a také minimální námaha při údržbě a úklidu. Kamenem úrazu těchto bytových řešení však mohou být úložné prostory.

úložné prostory

Úložný prostor je k nezaplacení

Ideální je v tomto případě vestavěná skříň, nejlépe ve vstupním vestibulu nebo v předsíni, ale i ta mnohdy nepojme veškeré předměty. V ložnici pak bývá problematické uložení lůžkovin, které se do skříně nevejdou, a umístit vedle postele ještě peřiňák je vrcholem kýče a nevkusu. Do ložnice patří jen postel, noční stolky a maximálně vestavěná šatní skříň. Současně s tím se nabízí řešení odkládání lůžkovin do úložného prostoru pod lůžkem – musíte si rovněž uvědomit, že jde o poměrně velkou plochu, u dvoulůžek dokonce necelé čtyři čtvereční metry.

tmavá postel

Výklopný systém nebo výsuvné boxy

Výklopným systémem rozumíme zvedací rošty a pod nimi prostor, který je součástí konstrukce lůžka. Tento způsob byl populární zejména na přelomu milénia, ovšem řada lidí od něj upouští z několika důvodů: Jednak nelze tímto způsobem využít polohovatelných roštů a zároveň je přístup do míst pod nimi poněkud problematický.
Mnohem praktičtější, jednodušší i levnější řešení jsou výsuvné boxy. Zásuvku je možné odsunout prakticky kamkoli, zároveň zbavit prachu a nečistot celou plochu pod lůžkem, do boxu se snadno ukládají věci s přehledem a nemůžete se udeřit do hlavy o vyklopený rošt, který při ukládání předmětů máte u výklopného systému přímo nad sebou. Postel 90×200 s úložným prostorem v sobě uschová nejen lůžkoviny, ale sezónní oděvy a obuv a další předměty. Pamatujte také na samotnou konstrukci postele, která vyžaduje být pevná a robustní, vyrobena z kovu nebo z masivního dřeva, nikoli z dřevotřískových desek.