Písek nejen na pískoviště

Znáte písek? Ten s malým „p“? Kdo by ho neznal.

Písek na pískovišti nejvíc ocení samozřejmě malé děti. Dětská fantazie nezná mezí, a tak na pískovišti vznikají nejrůznější stavby, od báboviček a dortů, přes hrady a vodní příkopy, po jezírka v případě, že si jdete hrát po dešti. Formičky, lopatky, hrabičky, ale i bagry, traktory, a náklaďáky, to vše naše děti na pískovišti potřebují a nerady se o to dělí. Kam jinam chodit s dětmi si hrát, než na dětská hřiště, kde vždy najdete pískoviště.

A co teprve, když je vezmete k moři a oni tam poprvé uvidí pískovou pláž! Jedno velikánské pískoviště, s blízkostí vody, to je pro děti skutečný ráj. Ale i dospělí se rádi hrabou v písku a stavějí nejen hrady z písku, ale pořádají i soutěže na stavění soch z písku. Dokonce i v České republice se dají přes léto najít pískové sochy, které vám vyrazí dech svou propracovaností.

hrad z písku

Písek si občas z dovolené vozíme jako suvenýr domů a v malých skleničkách pak máme doma celou sbírku.

Písek není všude stejný, nemá stejnou velikost zrn a barvu. Málokdo třeba ví, že pouštní písek se nehodí na výrobu betonu, což je škoda, protože ho tam mají opravdu hodně a říčního písku nevzniká tolik, kolik ho stavebnictví potřebuje.

Zvláštním druhem písku je dekorační písek, což ve skutečnosti není písek, ale nadrcené sklo. Samozřejmě se o něj nepořežete, jeho hrany nejsou ostré.

Dekorační písek v mnoha barevných provedeních nabízí různé možnosti aranžování. Jen tak nasypaný do úzké skleněné vázy vytvoří zajímavou dekoraci do vašeho bytu.

písek

Rádi si tvoříte vlastní dekorace do bytu, ale i do pergoly na zahradě? Vyzkoušejte si tvoření z různobarevného dekoračního písku a překvapte své okolí originálními dílky.

Máte skleněnou vázu, pro kterou nemáte využití? Nasypejte do ní dekorační písek a budete překvapeni, jak efektní dekorace vznikne.