Online televize?

Koupit si chytrou Smart televizi není v dnešní době žádný problém. Je sto stejné, jako si koupit chytrý telefon. K chytré televizi se můžeme chovat téměř stejně, jako ke svému počítači. Jeho hlavní funkcí zůstává televizní vysílání a k jeho významným doplňkovým funkcím se dostaneme pomocí internetového připojení. Těchto funkcí můžeme využít třeba v době, kdy čekáme na svůj oblíbený pořad nebo film.
laptop a TV
Zavedení online funkcí nám dozajista nenahradí počítač. Každý výrobce Smart televizorů v této sféře nabízí jiné služby. Pokud je tato služba pro nás důležitá, vybereme si televizi podle té nejlepší nabídky pro online služby. Je velká škoda, že pro jednodušší ovládání těchto funkcí nenabízí výrobce i klávesnici s myší. Ovládač televize pomocí šipek je pro obsluhu internetu velmi nepohodlný a pomalý.

Nabídka internetových aplikacíje podobná jako v mobilu, kde nabídka stále ještě není tak rozsáhlá, jako v prohlížeči na počítači. Nevýhodou surfování v televizoru je to, že televizor bývá středem dění celé rodiny a pokud by jeden člen rodiny chtěl surfovat přes televizor na internetu, bude to bezohledné vůči ostatním členům rodiny.
Něco jiného je ovšem přístup do archívu jednotlivých televizních stanic. Podle reklamy, kterou vidíme v televizi, můžeme pomocí červeného tlačítka na svém ovládači využít nabízené služby.
·         Pokud nestihneme začátek filmu nebo pořadu, můžeme si jej pustit znovu od začátku
·         Pokud nám uteče konec pořadu, můžeme jej dokoukat
·         Obsahuje televizní program
·         Pořady pro děti
·         Nabízí všechny díly svých seriálů
·         Nabízí filmy nebo dokumenty
televizní ovladač
Smart televizor napojíme na internet přes kabel nebo přes Wi-fi.Přes kabel bude příjem kvalitnější, ale musíme s tím počítat již při zavedení elektroinstalací. Napojení přes Wi-fi bude bez bourání, ale může mít slabší signál přes různé zdi a stropy.