BMW iNext aneb ultrastylový plechový bourák

Německá automobilová společnost BMW je třetím největším výrobcem elektromobilů na světě. Aktuální nabídka výše uvedené automobilové společnosti čítá devět elektrických modelů, z nichž osm je právě se systémem zvaným plug-in hybrid, jenž vznikají pouze v devíti továrnách po celém světě. O dva či tři roky později bude tato řada doplněna či posilněna o ryzí elektrický automobil BMW iNext. Výroba bude probíhat v německém Dingolfingu. Právě i díky tomu by poté měla auta s elektrickým pohonem v roce 2025 tvořit více jak čtvrtinu prodeje této značky.
 znak bmw
Je již známo, že bude k dispozici i zcela elektrické Mini, které bude v příštím roce doplněno o velmi vydařené a úspěšné BMW i3. Za dva roky tak na trh se dostane elektrické SUV BMW X3 a o rok později již výše zmíněné BMW iNext. Ve výše uvedeném Dingolfingu se budou pro všechna uvedená elektrická auta vyrábět motory i vysokonapěťové baterie.
 
BMW iNext coby další rival Tesly!
 
Ultramoderní elektrický automobil BMW iNext avizuje dojezd až sedm set kilometrů na pouhé jedno nabití! Tím tak by byl překonán automobil Tesla Model X. Rozhodně BMW iNext upoutá pozornost a zcela zaujme nejen na poli elektrických crossoverů.
 
Kvůli hmotnosti tak budou použity prvky z uhlíkových vláken. Je avizováno autonomní řízení na úrovni tři, což znamená, že většinu situací zvládne automobil sám. Nicméně řidič musí být připraven v případě potřeby zasáhnout. Avšak automobilka BMW chce jít ještě dál a již konstruktéři pracují na vývoji úrovně čtyři, kdy v tom případě poté BMW iNext již nebude potřebovat řidiče.
 
BMW iNext se bude prodávat již za dva roky. Je jednoznačným soupeřem nejen Tesly, ale i vozidel značky Mercedes, Porsche a Audi. Obdobně jako v případě BMW i3 bude i u modelu BMW iNext reálné za příplatek pořídit motor k prodloužení dojezdu.
 bmw logo
BMW iNext bude k dostání coby ryze čistý elektromobil, ale také bude na výběr ve verzi s generátorem elektrické energie. Nicméně možná se poté roku 2021 dočkáme zcela robotického elektromobilu v rámci BMW iNext.