Chcete jíst zdravě? Kupte si parní hrnec!

Zdravé a chutné jídlo je jistě snem mnoha z nás. Ne vždy se však podaří tato dvě kritéria skloubit. Řešením může být vaření v páře, která je rychlým a jednoduchým způsobem přípravy jídla bez přidaného tuku a současně za šetrných podmínek k potravinám a jejich cenným vitamínům.
hrnec vroucí vody
Zahoďte staré nádobí
Pokud ještě vaříte v klasických hrncích a smažíte na pánvi, pak si přečtěte následující řádky o tom, že to jde mnohem jednodušeji, rychleji a bez použití několika sad nádobí. Bonusem k tomu všemu je pak chutné a zdravé jídlo, které vám může pomoci shodit přebytečná kila, nebo odstranit zdravotní problémy.

Chytré vaření v páře
Parních hrnců je v současné době na trhu celá řada. Jejich princip je víceméně stejný. Do nádoby ve spodní části spotřebiče se naleje voda, která se zahřeje na bod varu. Pára proudí skrz sítka v jednotlivých patrech hrnce a připravuje tak postupně jídlo, které jsme do něj vložili.
Výhodou je příprava několika druhů potravin najednou, aniž by si navzájem vadily. Současně tak lze připravovat třeba zeleninu, maso, ale i ryby. V parním hrnci uvaříte třeba také vejce, rýži nebo knedlík. Praktický časovač vám jídlo pohlídá a nemůže se tak stát, že by se něco připálilo, takové věci pára vůbec nezná. Pokud během vaření dojde voda, lze ji jednoduše bez přerušení procesu opět dolít.
pokrm v míse
Když jídlo uvaříte a nebudete ho ihned konzumovat, není nic jednoduššího, než hrnec opět zapnout a horká pára pokrm během krátké chvíle rovnoměrně přihřeje.
Čištění a údržba je také velmi jednoduchá, plastové součásti lze mýt v myčce nádobí, praktické stohování zajistí úsporné uložení, takže vám spotřebič nikde nepřekáží, ale je opět rychle připraven k použití.
Oblíbený je tento šikovný pomocník jak u lidí, kteří vyznávají zdravý životní styl, tak třeba u maminek s malými dětmi i mezi těmi, co mají rádi rychle a jednoduše připravené jídlo.
Ceny parních hrnců se pohybují v řádech tisícikorun, jejich pořízení proto není nákladné, za to efekt je velký.

4.8/5 - (5 votes)